2 AY VE SONRASI BEBEKLER

2 AY VE SONRASI BEBEKLER
24 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 297 kez okundu.

Biz kadınlar; analık içgüdülerimiz doğuştan bahşedilmiş muntazam bir yaradılış. 9 ay bekledik ne sıkıntılar çektik ama sonra minik yavrumuza kucağımıza aldığımız an tüm olumsuzlukları unuttuk… Bebeğimiz doğdu eve geldik ve esas sıkıntı şimdi başladı ki sormayın. Her saat başı uyandık, bazılarımız ayakta uyuduk. Bazen keşke karnımda biraz daha dursaydı dedik. Meğerse hamilelik zamanları en rahat zamanlarımmış dedik iç çektik 🙂 o günlere özlem duyduk… Neyse ki bebeğimiz ve biz zorlu günlerden geçtik.  2. ayına girdi…

BEBEĞİNİZ 2 AYLIK

Beslenme ve uyku düzeni yavaş yavaş rutine bindi. Bebek ve anne arasındaki sistematik düzen sağlandı. Bazı bebekler kolik doğarlar. Kolik; anne karnındayken annenin yediği besinlerden gaz birikmesi sonucu kolik adı verilen gaz birikintisiyle dünyaya gelmesi demektir. 2 aylık olana kadar farkedilmeyen ve 2. aydan itibaren şiddetli sızlanmalar, ayakları karına çekmeler ile baş gösterir. Bu durumdan endişe etmeyin. Elinizle bebeğinizin karnını sık aralıklarla ovalayın. Sonuç verecektir.Bu durum en fazla bir kaç ay daha sürer. Annenin emzirdiği süre zarfında her zaman yediklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Gaz yapan yiyeceklerden uzak durmalıdır.

BEBEĞİNİZ 3 AYLIK

Artık meraklarını keşfeden, size uyum sağlamaya, sizi ve etrafını daha iyi sentezleyip çıkarımlar yapmaya yapmaya başladı kerata 🙂 Artık daha az sorunlu, düzenli, eğlenceli bir minnak haline gelir. Hepinize öncelikli önerim; bebeğiniz kaç aylık olursa olsun gösterdiğiniz ilginin farkındadır. Gelişim çağlarında göstereceğiniz ilgi ve özen bebeğinizin gelişiminde rol oynar. Biz ebeveynler olarak bebeğimizi sağlıklı nesillere taşımak adına her daim araştırmacı ve keşfetmekten çekinmeyen bir kimlikte olmalıyız. Onlara gösterdiğimiz her ilgi, şefkat bize pozitif bir şekilde dönecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git