2014 Retro Mutfak Tarzı Mutfak Dekorasyonu

Retronun kelime anlamı geçmişte belirli bir zaman yada dönemde yaygın olarak bilinen yada kullanılan bir akımdır. Zaman geçip teknoloji ilerledikçe insanlar geçmişe dönme hevesini moda da olduğu gibi dekorasyon bölümünde de hissettiriyor. Şimdilerde ev tasarımı yada dekorunda karşımıza çıkıyor. Peki retro tarzını mutfaklarımız için nasıl uyarlayabiliriz? Nasıl değişikler retro tarzıda mutfaklarımız olmasını sağlar. Sadece tezgah ve dolapları değiştirip retro tarzına dönebilirsiniz.

Retro tarzı mutfaklar için ilk yapmanız gereken değişiklik mutfak dolabınızı değiştirmek yada boyatmak. Sene 2014 ve milenyum çağındayız herşeyde olduğu gibi teknoloji mutfaklarımızda. Öncelikle beyaz eşyalar dışında dolaplardaki neon ışık tarzından kurtulmamız gerek. Bu ışıklar yerine daha çok sade ışıklar yada ufak beyaz ampüller kullanabilirsiniz. Sonraki değişikler kesinlikle mutfak dolapları. Günümüzde kullanılan keskin renkteki mutfak dolapları yerine retro tasarım için daha çok pastel renkler kullanabilirsiniz. Bu tarz renklerden hoşlanmıyorsanız bunun yerine daha çok sade dolaplar kullanmalısınız. Yada verniklenmiş dolaplar kullanabilirsiniz.

Retro tarzı mutfaklar için son 2 detay kaldı. Musluklar ve döşemeler. Günümüzde son moda sağa sola dönen musluklar kullanılıyor yada tam otomatik sistem olan musluklar kullanılıyor. Bunların yerine çiçek başlı muslukları kullanmak retro tarzının olmazsa olmazlarındandır.
Son detay ise döşemeler. Laminat parkeler yada parlak döşemeler yerine gül desenli fayanslar kullanmak sizi maziye götürebilir. Fayansların üstüne halıfleks sermek bu seride gayet güzel olabilir. Fayans sevmeyen kullanıcılar için yapabileceğiniz en iyi değişiklik tahta döşemeler kullanmaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git