Ağızdan Kan Gelmesi Neyin Belirtisi?

Ağızdan Kan Gelmesi Neyin Belirtisi?
19 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 51.427 kez okundu.

Ağızdan Kan Gelmesi;

İnsanlar ağızdan kan geldiklerinde bazen bilip bilmeden bir telaşa kapılıyorlar. Aslında çok doğru bir telaş bu. Çünkü ağızdan kan gelmesi genelde ciddi bir vaka belirtisidir. Ağızdan kan gelmesinin sonucunu kanın rengi ve kanın miktarı ortaya koymaktadır.

Ağızdan Kal Gelmesinin Nedeni;
Ağızdan kan gelmesinin başlıca nedeni solunum sistemi. Diğer bir nedeni ise sindirim sitemi. Genelde solunum yada sindirim sisteminde tümor yani kanser sonucu ağızdan kan gelir.
Üst yada alt solunum yolları sorunları sonucunda ağızdan kan gelirse direk gırtlak kanseri değilsinizdir. Bu halk arasında bilinen çok yanlış bir bilgidir.
Özellikle alt solunum hastalıkları sonucu ağızdan kan balgam şeklinde gelir.
Bunun yanı sıra bir yaralanmada kanın solunum sistemine geçmesi sonucu ile ağızdan kan gelir.
Diğer bir ağızdan kan gelmesinin sebebi ise veremdir. Veremin ilk evrelerinden itibaren öksürükle birlikte ağızdan kan gelebilir.

Ağızdan gelen kana dikkat!
Biz türk milleti olarak genel olarak geçici birşeydir gelip geçici birşeydir geçer diyebiliyoruz. Ama ağızdan kan gelmesi bir çok hastalığın habercisidir. Özellikle verem ve kanser çeşitlerinin başlıca belirtisidir. Bu durumda en yakın hekime başvurmalısınız. Ama sakin panık yapmayın . Belli ufak bir soğuk algınlığıda olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git