Büyük Beden Kıyafet Seçimi

Büyük Beden Kıyafet Seçimi
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 749 kez okundu.

Kıyafet seçiminde en önemli nokta, kadınların vücutlarını tanımasıdır. Bu her bayan için geçerli bir kuraldır. Dolayısıyla, konu büyük beden kıyafet seçimi olduğunda da bu kural değişmemektedir. Öncelikle, kıyafetin üzerimize denendikten sonra, alınması için, kıyafetin göze hitap etmesi oldukça önemlidir. Üzerimize oturmayan bir kıyafetin bizi olduğumuzdan daha kilolu göstereceği bir gerçektir.

Kıyafet seçimimizde, destekleyici rötuşlar yaparak seçimlerimizi zenginleştirmek de bizim elimizdedir. Şöyle ki derin v yakalı bir t-shirtle kombinleyeceğimiz bir aksesuar kıyafetimizi bütünlemek açısından yerinde bir tercih olacaktır. Büyük bedene sahip bayanların her zaman siyah giyinmesi toplum arasında oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Hâlbuki büyük beden giyinmek demek, siyah giyinmek zorunda olduğumuz anlamına gelmez. Önemli olan, kıvrımlı olan hatlarımızı gizleyebileceğimiz kıyafetler tercih ederek doğru bir şekilde giyinebilmektir. Siyah giyinmek durumunda olduğumuz zamanlar da bile aksesuar tercihimizi canlı renklerden yana kullanarak kıyafetlerimize hareket katmak mümkündür.

Genellikle aldığımız kıyafetleri incelemek yerine kilolarımızı incelemeyi tercih ederiz. Bu da bizi ayna karşısında mutsuz yapmaya yetmektedir. Bu bağamda, aynanın karşısına geçtiğimizde bu elbisenin üzerimizde nasıl durduğu ve vücut hatlarımızın bizi nasıl gösterdiğini incelemek daha doğru bir davranış olacaktır. Bel ve göbek kısmı geniş olan bayanlar için göğüs altından başlayarak çubuk şeklinde açılan ve bu bölgelerdeki fazlalıkları gizlemeye olanak veren bluzlar tercih etmek kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacaktır. Böylece, bize sıkıntı veren rahatsız eden dar bir korse kullanmamıza gerek kalmadan kıyafet seçimi yapabilmek her anlamda daha eğlenceli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git