Düğün Alışverişi

Düğün Alışverişi
5 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 567 kez okundu.

Düğün alışverişinde neler alınır, neye dikkat etmeniz gerekir bunların hepsini size bu yazımızda en ince detaylarıyla anlatmaya çalışacağız. Düğün alışverişini anlatmaya başlamadan önce çiftlere ilk önerimiz enerjilerini yüksek tutmaları gerektiği olacaktır. Çünkü düğün alışverişi sıradan bir alışveriş ile kıyaslanamaz. Özellikle gelin adayı açısından bakıldığında her şey mükemmel olmalı alınacak şeyler birbiriyle uyum içinde olmalı ve tamamen zevkine hitap etmeli. Damat adayı açısından bakılınca da genellikle daha makul fiyatlar tercih edilmeli ve gereksiz şeyler alınmamalı düşüncesi ortaya çıkar. Hal böyle olunca ortayı bulmak biraz zorlaşıyor ama sizin için hazırladığımız bu yazı umarım ortak bir karar almanızda faydalı olur.

İlk önce düğün alışverişinde mutlaka olması gerek görülen şeylerden biri bohça hazırlamadır. Kızı istediniz kız babası size evet cevabını verdi artık nişan hazırlıklarına başlamanız gerekir. Nişan yüzüklerinizi ve nişanda giyeceğiniz kıyafetler kolay şeyler onları siz halledersiniz ama nişan bohçası hazırlarken içine neler koymalısınız? Nişan bohçasının içinde olmazsa olmazların bir listesini çıkarırsak şöyle bir liste oluşacaktır. Kaliteli bir parfüm, içinde bütün malzemeleri olan bir makyaj seti, bir çift terlik, özel iç çamaşır takımları, havlu takımı, çorap, sabahlık takımı ve fantezi gecelikleri gelin bohçasında bulunması gereken malzemelerdir. Bir de damat bohçası hazırlayalım. Gelin adayı damat adayının bohçasını hazırlarken içine mutlaka bir tıraş takımı koymalıdır bunun yanında güzel bir parfüm, pijama takımı, çorap ve havlu damat adayının bohçasında olması gerekenlerdir.

Nişan töreni ile artık her şey şekillendi ve sıra düğün hazırlıklarına geldi burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey çok iyi araştırmalısınız. Her şeyin en iyisini almakla en pahalısını almak aynı şey değildir bu yüzden fiyatlarına göre değil ürünlerin kalitesine göre alışverişinizi yapmalısınız. Eğer enerjinizi iyi kullanmazsanız bu yoğun tempodan yorulup saçma sapan bir alışveriş yapabilirsiniz. Mutlaka fiyat kıyaslaması yapın, tereddütte olduğunuz şeyleri almayın biraz daha araştırın çünkü eğer alıp almamakta tereddüt ediyorsanız aldıktan sonra mutlaka pişman olursunuz ve aldığınız şey hoşunuza gitmediği için tekrar almak zorunda kalabilirsiniz bu da sizin için hiç ekonomik olmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git