Düğünden Önce El Ve Ayak Bakımı

Düğünden Önce El Ve Ayak Bakımı
29 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 527 kez okundu.

Düğününüzde saç ve cilt güzelliğinize ek olarak el ve ayak güzelliğinize de önem vermelisiniz. Bunun için size bazı tavsiyelerimiz olacaktır. Düğününüzden önce yapabileceğiniz el ve ayak bakımı ile daha zarif el ve ayaklara sahip olabilirsiniz.

Düğünde bütün gözler sizin üzerinizde olacak bu yüzden güzelliğinizde ve bakımınızda hiçbir eksik olmamalıdır. Hele ki en çok göz önünde olacak elleriniz asla ihmal edilmemelidir. Ayakkabı seçiminiz eğer açık bir model ise bu da ayaklarınızın da göz önünde olacağı anlamına geliyor. Kısacası bir gelinin güzelliği eksiksiz ve kusursuz olmalıdır. Bu yüzden güzelliğinize ve bakımınıza en ince ayrıntısına kadar dikkat etmelisiniz.

İçeriğinde argan ve shea yağı olan nemlendiriciler

El ve ayak kuruluğundan şikâyet ediyorsanız bu şikâyetinize içeriğinde argan ve shea yağı olan nemlendiriciler son verecektir. Tabi sadece bununla yetinmemelisiniz aynı zamanda aldığınız besinlere de çok dikkat etmelisiniz. Örneğin zeytin, ceviz ya da balık faydalı yağ asitleri açısından zengin besinler olduğu için düğün öncesi bu yönde beslenmeniz cildinizde ekstra bir esnekliğe sebep olacaktır ki bu cildinizin daha güzel görünmesinde çok etkilidir.

Oje bazının etkisi

Genellikle bunu çok fazla önemsemeyiz ama eğer düğününüzde sürdüğünüz ojenin daha parlak ve daha sağlıklı bir şekilde görünmesini istiyorsanız düğün öncesinde mutlaka oje bazı kullanmalısınız. Bunu düğününüzden bir ay önce kullanmaya başlarsanız aradaki farkı siz de göreceksiniz.

El ve ayaklara peeling

Mutlaka düğününüzden aylar önce saç bakımı, cilt bakımınıza başlamışsınızdır. Ama bir detayı unutmuş olabilirsiniz. Bakımlarınıza dahil etmeniz gereken en önemli yerlerden biri olan el ve ayaklarınız da sizi düğünde daha bakımlı gösterecektir. Bu yüzden onların da bakımını asla ihmal etmemelisiniz. Bunun için özellikle ayaklarınıza uygulayacağınız peeling yöntemi ile daha pürüzsüz ve yumuşak görünümlü ayaklara sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde elleriniz için de geçerli olan bu detayı asla atlamamalısınız.

Ponza taşıyla daha güzel ayaklar

Tek yapacağınız şey düğününüzden bir ay öncesinde her banyo yapışınızda ponza taşı ile ayaklarınızı törpülemektir. Bu sayede hem ayaklarınız ölü hücrelerden arınmış olacak hem de daha bakımlı görünecektir. Yalnız bu işlemi yaptıktan sonra ayaklarınızı nemlendirmeyi asla ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git