Her Gün Bilmeden Yaptığımız Yanlışlar

Her Gün Bilmeden Yaptığımız Yanlışlar
21 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 581 kez okundu.
 1. Nefes Almak
  Gün içinde yaklaşık 17 bin kez nefes alıp veriyoruz.Birçoğumuz ağzımız ile nefes alıp veriyoruz.Yalnız bu nefes alma şekli doğru değildir. Doğru şekilde nefes alıp vermek gün içinde kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Diyafram vasıtasıyla alınan derin ve yavaş bir nefes stresi azaltır, kan basıncını düşürür, atletik performansınızı artırır.

 

 1. Banyo YapmakHafta içinde çok fazla şampuan kullanılması saç derinizi kurutur ve yağlanmamasına neden olur. Uzun süre sıcak suyla duş almak vücudunuzu kurutup yararlı bakterileri yok eder.

  3. Spor Yapmak
  Spor yapmadan önce ısınma hareketleri yapın. Az ağırlıklı aletleri çok kaldırmak daha çok ağırlıklı aletleri az kaldırmaktan daha iyidir. Düzenli yapılan spor çok az olsa bile, ağır şekilde yapılan spordan daha etkilidir.

 

 1. Telaffuz
  Muhtemelen, gün içinde her biriniz birçok sözü yanlış telaffuz ediyorsunuz.Bu yüzden bunun üzerinde çalışmalar yapılmalıdır.

 

 1. Yemek Yemek
  İçeriğinde et bile olsa, “fast food” yemekleri zararlı besinlerdir.Çok hızlı ve acele yemek yemek kilo artışına sebep olur ve mide rahatsızlıklarına yol açar. Bu yüzden lokmalarımızı ortalama 20 defa çiğnemeliyiz. Bu şekilde hem sindirimi daha kolay olacaktır hem de kilo alma ihtimalinizde yarıya inecektir.

 

 1. Klozetin Kapağını Açık Tutmak
  Klozet kapağını her zaman kapalı tutmalısınız, yoksa havada uçuşan mikroplar sağlığınıza zarar verebilir.

 

 1. Elleri Yıkamak
  El yıkamak kolay kabul edilse de, su ve sabunla elleri ovalamak yetmez.Tuvalet kâğıtları, anti bakteriyel sabunlar yeterince etkili olmayabilir.

 

 1. Çöp Atmak
  Çöp atarken büyük paketlerden kullanmanız daha doğrudur.

 

 1. Erkeklerin Yüzünü Temizlemesi
  Yüzü temizledikten sonra yüz derisi için kremlerden kullanabilirsiniz.Geceleri yüz temizlemek deri hassaslığı açısından çok önemlidir. Bu cildinizin daha erken yaşlanmasını önleyecektir.

 

 1. Diş Fırçalamak
  Asitli içecek içtikten sonra dişlerini fırçalamak diş minenize faydadan çok zarar verecektir.Bu tür içecekleri tükettikten sonra bir süre beklemelisiniz daha sonra 2 dakika boyunca yumuşak bir diş fırçasıyla diş etine zarar vermeden dişlerinizi fırçalayın.

 

 1. Oturmak
  Günde bir kaç saatten fazla oturmak ömrü kısaltıyor.Spor yapsanız bile, bütün gün ofiste oturmak sağlığınıza zararlıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git