İlginç Raf Modelleri İle Evinizin Şıklığını Tamamlayın

Günümüzde teknoloji bakımından ilerlemiş olmamız, mobilya tasarımcılarının da işini bir hayli kolaylaştırmış ve yaratıcı fikirlerini ortaya çıkarma imkanını vermiştir. Eskiden tek düze olan raf sistemi, şimdilerde akıl almayacak görsellikte ilginç raf modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu tasarımlarda belli bir sınırlama yok. Örneğin; bir kitaplık istiyorsunuz, ama farklı bir tasarımdan oluşarak evinize de görsellik sunmasından yanasınız. O halde ağaç şeklinde bir kitaplığınız olsun istemez misiniz? Ya da asimetrik kalıpların oluşturduğu ilginç raf modelleri de evinize oldukça şıklık katacaktır.

Bununla birlikte aile resimlerinizi bir araya toplayacak farklı bir raf olsun istiyorsanız, yine soy ağacı görünümünde, duvara monteli asimetrik çizgilerle tasarlanmış bir ağaç şeklinde raf, hem sizin hem de gelen konuklarınızın en sevdiği alan olacağına emin olabilirsiniz. Tabi raf modelleri sadece ağaç figürüne dayalı değildir. Rengarenk şekilli kutulardan bir kitaplık olabilir. Hayvan figürlerinin kullanıldığı, istediğiniz küçük objeleri yerleştireceğiniz oldukça ilginç raf modeli olabilir. Hatta ev şeklinde bile raf yaptırmanız mümkündür.

Dilerseniz de kendi hayal gücünüzün doğrultusunda bir raf modeli tasarlayarak, evinizde kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Ayrıca evinizde bulunan merdiven altlarını da raf olarak dizayn edebilir ve hem alandan faydalanırken hem de görsellik açısından farklılık kazanmış olursunuz. Evinizin duvarlarında küçük büyük girinti çıkıntılar varsa, bu alanlar genelde evin ölü alanı olur ve o alana ne koyulursa koyulsun hiçbir şekilde hoş görünmez. İşte yaratıcılığınızı bu nokta da kullanabilir, çıkıntı azsa küçük biblolar için bir raf sistemi uygulayabilirsiniz. Eğer çıkıntı büyükse, ister kitaplık isterseniz de farklı objelerin konulması için ilginç raf modelleri içinden birini tercih ederek, ölü alanı canlandırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git