Salon Dekorasyonunda En Çok Yapılan Yanlışlar

Salon Dekorasyonunda En Çok Yapılan Yanlışlar
11 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.512 kez okundu.

Her evin salon kısmı, aile fertlerinin günün her saatinde toplandığı ortak yaşam alanıdır. Bu alanın aydınlık ve ferah görünmesi adına tülünden halısına ve duvar rengine varana kadar doğru uygulama yapılması zorunludur. Ancak Salon Dekorasyonunda En Çok Yapılan Yanlışlar nedeniyle alanın sıkıcı ve karanlık görünmesine neden olunur. Yani örnek vermek gerekirse; kişiler genelde ilk olarak mobilyalarını seçer ve mobilyanın rengine uyacak şekilde evin boyasına karar verir. İşte ilk dekorasyon yanlışı burada başlamaktadır. Öncelik olarak bir evin her alanında boya rengine karar verilmeli ve bu renk açık tonlardan seçilmelidir. Sonrasında duvar rengiyle örtüşen mobilyalar seçilerek evin geniş ve ferahlık kazanması sağlanmalıdır.

salon-dekorasyon-yapılan hatalar

Bununla beraber, doğal gün ışığı hem sağlık açısından hem de evin dekorasyonu bakımından oldukça önemlidir. Bu nedenle koyu ve kalın tül ile perde seçimi, gün ışığını keser ve ev içine yeteri oranda ışık girmesini engeller. Dolayısıyla açık tonlarda ince kumaşlı tül perde sizler için doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca Salon Dekorasyonunda Yapılan Yanlışlar arasında aydınlatma seçimleri de yer almaktadır. Görüntü itibariyle sarkık avizeler kişileri cezp etse de alanı dar ve kasvetli göstermektedir.

Bundan ötürü tavana yakın ışıklandırma, en ideal seçiminiz olmaktadır. Bir diğer Salon Dekorasyonu Yanlışları ise alanın her tarafına objeler, tablolar gibi çeşitli süs eşyalarının yerleştirilmesidir. Salon mobilyanızın dışında kullanacağınız şık bir ayna ve birkaç göz alıcı aksesuar, alanı hem şık hem de ferah gösterecektir.

dekorasyonda-yapilan-hatalar nelerdir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git