Şık Olmak İçin Çok Para Harcamanıza Gerek Yok

Şık Olmak İçin Çok Para Harcamanıza Gerek Yok
13 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 407 kez okundu.

Herkes zengin olacak diye bir şey yok. Bazıları lüks bir hayat yaşarken bazıları cüzi miktarlarla hayatlarını devam ettirmek zorundadır. Ama bu şu demek değildir ki dar gelirli kişiler şık olmayacak. Çok uygun fiyatlarla da çok şık kombinler yapabilirsiniz. Herkes için önemli olan şık giyinmek sanıldığı kadar pahalıya patlamamaktadır. Eğer belli bir stiliniz var ise ve bu stili güzel bir şekilde taşıyabiliyorsanız işte o zaman işiniz daha da kolay demektir.

Öncelikle hayat tarzınıza bir göz atın. Zamanınızın çoğunu ne tarz yerlerde geçiriyorsunuz? Bulunduğunuz mekânlarda nasıl kıyafetlere ihtiyaç duyuyorsunuz bunları bilirseniz işinizin püf noktasını çözmüş olursunuz. Bu şekilde bir eleme yaparsanız kafanıza göre yaptığınız boşa kıyafet alışveriş harcamalarından kurtulmuş olursunuz.

Sizin için önemli olan parçaları ayırıp sadece onlara ayrıcalık gösterip en iyilerinden seçerseniz ve diğer kıyafetlerinizi daha uygun fiyatlar arasından seçerseniz bu da sizin bütçeniz açısından faydalı bir tercih olacaktır. Bu yöntem özellikle sade giyim tarzını benimsemiş kişiler için ideal bir yöntemdir. Sade kıyafetler uyumlu ve dengeli bir şekilde seçilirse ortaya sade şık bir hava çıkmış olacaktır. Ayrıca bu tarz seçilen kıyafetler birçok kıyafetle de kombin edilebildiği için elinizde tek başına güzel ama uyum sağladığı bir kıyafet olmayan parçaları da değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Alışverişe çıktığınız zaman seçtiğiniz kıyafetler günün modası olanlardan değil sonraki yıllarda da giyilebilecek tarzdan kıyafetler olmalıdır. Böylece her aldığınız kıyafet daha uzun süre kullanılabilecek hem de modası geçmediği için ileriki yıllarda da şıklığınıza devam etmiş olacaksınız. Eğer kıyafet alışverişinizde günün modasını takip etmeye çalışırsanız dolabınızı sürekli değiştirmek zorunda kalacaksınız ve aldığınız kıyafetler sadece o dönem için geçerli olacaktır. Bu da sizin için oldukça masraflı bir alışveriş tarzı olur.

Dolabınızı gözden geçirerek artık giymediğiniz kıyafetlerinizi raftan indirip başkalarına verebilirsiniz. Böylece geride kalan kıyafetlerin sizin için daha özel olduğunu daha iyi anlayacak ve daha çok beğenerek giyeceksiniz. Kişi beğenerek giydiği bir kıyafette kendini hem daha mutlu hisseder hem de kendini beğendiği için öz güveni daha yüksek olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git